Uued töövõtted ja kõige pisem ehitaja

Neljas muinasmaja ehitamise päev tõi kaasa mõningaid muutusi. Kuna seinad on juba nii kõrged, et maast enam hästi ei ulata, siis oli vaja leida sellised töötamise asendid, et töö kvaliteet ja tempo ei alaneks. Juba eelmise päeva õhtul mõeldi tellingute valmistamise peale. Uudistajaid on meie ehitusel aina rohkem. Eile käis meid ehitusel aitamas ka 3-aastane Ralph Kristian.

Töö efektiivsus Rõuge muinasmaja ehitusel on jätkuvalt suurepärane. Meeleolu on endiselt hea, "koerakaelad" ja varad valmivad mängeldes ning kõigil jätkuvalt piisavas koguses tööindu. Ma pole veel kunagi kohanud nii suurepärast meeskonda. Mul on väga-väga vedanud!
Eile hommikul raiuti valmis ka uksepostid. Ukseava kõrgus on juba kahe palgi kõrgune. Kolm veel ja ukse kõrgus ongi käes. Eilehommikuse seisuga olid seinad juba nii kõrged, et seintele tõstetud palgi töötlemine muutus juba veidi ebamugavaks. Sellele mõeldi juba eelmisel õhtul. Paar poissi panid pead kokku ja mõtlesid välja "kiiktellingud", mille eskiisjoonised kohapela ka valmisid. Eile ehitati need kiirelt ka valmis ja kohe ka võeti kasutusse. Järele sai proovitud veel mitmeid töötamise asendeid, isegi kõhuli palgil. Paraku oli see viimane siiski niivõrd ebamugav tööasend, et see koheselt kõrvale heideti ning uusi ja paremaid otsiti.
Esimene pool päevast möödus taas kõrvetava päikese all ja veevarud kahanesid silmnähtavalt. Lõuna paiku ilmataat meile siiski halastas ja kastis meid korraliku paduvihmaga. See tõi päris mõnusa leevenduse ja töö tempo tõusis kohe. Ehitusplatsilt kostvad kirvelöögid muutusid võrreldes hommikuga oluliselt tihedamaks. Tööpäev kujunes eelmistega võrreldes siiski veidi pikemaks. Kõik olid ühel meelel, et järgmisse päeva me selle päeva töö lõpetamist ei lükka ja neljas palgikord peab seina saama. Hakkama saime :-)
Pool päeva oli meil abiks ka 3-aastane Ralph Kristian, kes oli üsna pea seda meelt, et selles majas meeldiks talle elada küll.
Täna alustasime ka hoonepõhja tasandustöid. Kuna maja koht on väikese kallaku peal (kagu- ja loodenurga kõrguste vahe on u 50 cm), siis on vaja hoone alus täita pinnasega, et põrand meie tulevases majas ikka horisontaalne oleks.
Kui esimesel päeval ei juletud veel väga usinalt meie tegemiste kohta küsimusi esitada ja nii mõnedki pöörasid rajalt kõrvale, kui meid toimetamas nägid, siis nüüd käiakse üha usinamalt meie ehitusplatsi serval uudistamas ja küsimas. Kõik huvilised on jätkuvalt oodatud meie tegemisi vaatama ja nii muinasmaja kui muinasaegse elukorralduse kohta küsimusi esitama. Täna-homme saab seda teha, siis tuleb aga kahjuks kahenädalane paus. Uue ehitusetapiga alustame 26. juulil ja siis tegutseme nii kaua, kuni maja valmis saab. Need, kellel pole võimalik kohale tulla, võivad meile küsimusi esitada siinsamas blogiküljel, veebi vahendusel.

Eelmine
Muinasmaja kogub populaarsust
Järgmine
Esimene nädal muinasmaja ehitusel on lõppenud